Odnosząc się w pierwszej kolejności do tego ostatniego zarzutu, którego uwzględnienie mogłoby w zasadzie uczynić bezprzedmiotowymi pozostałe zarzuty, należy stwierdzić, że jest on niezasadny. Prezes OUG nie Sprzedaż samochodów w Chinach spadła o 9,9% w ujęciu rocznym w sierpniu uwzględnił także wniosków Skarżącego o przesłuchanie świadków. Uznał, że wnioski te są niecelowe (wniosek dotyczący […] i […]) lub służą jedynie do przewlekłości postępowania (wniosek dotyczący […]).
Nowelizacja ustawy Prawo geologiczne i górnicze. Istotne zmiany dla funkcjonowania PIG-PIB
1, dołącza się dowód istnienia prawa do korzystania z informacji geologicznej, jakie w zakresie niezbędnym do prowadzenia zamierzonej działalności przysługuje wnioskodawcy, oraz kopie decyzji zatwierdzających dokumentacje geologiczne. W przypadku zamierzonego wykonywania robót geologicznych, do wniosku, o którym mowa w ust. 1, dołącza się 2 egzemplarze projektu robót geologicznych.
Art. 193. Zmiana ustawy o swobodzie działalności gospodarczej
Z art. 80 ust. 7 PGG poprzez niewyjaśnienie w sposób wystarczający przyczyn braku zatwierdzenia projektu robót geologicznych, tj. Niewskazanie przez organ precyzyjnie, która z przesłanek wskazanych w art. 80 ust. 7 PGG uniemożliwia zatwierdzenie projektu. Rzeczoznawca do spraw ruchu zakładu górniczego niezwłocznie powiadamia Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego o zmianach danych, stanowiących treść wniosku o nadanie uprawnień. 26) Aktualne stawki opłat ogłasza, w drodze obwieszczenia, w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej “Monitor Polski” minister właściwy do spraw środowiska, na podstawie art. 136 ust.
Art. 111. Odstąpienie od zatwierdzonego planu ruchu zakładu górniczego
Przede wszystkim nie wynika bowiem z niego aby w sprawie istniał jakiś “zatwierdzony przez Starostę […] projekt rekultywacji”. W każdym razie Sąd nie może takiego jednoznacznego wniosku wysnuć na podstawie akt administracyjnych przekazanych sądowi. Ponadto Sąd nie wie w oparciu o jakie dokumenty, przepisy prawne czy ustalenia faktyczne organ II instancji stwierdził, że nie przeprowadzono niezbędnych działań na części obszaru objętym o wnioskiem o pow. 0,5138 ha, w szczególności że nie przeprowadzono właściwego ukształtowania terenu, odtworzenia gleb, umocowania skarp, nie dokonano nasadzeń drzew gatunków lasotwórczych, zgodnie ze znajdującym się w aktach projektem rekultywacji. Organ odwoławczy uchylił w całości decyzję organu I instancji z […] r.
- „2.
- 2) ustaje z dniem rozpoczęcia likwidacji zakładu górniczego.
- 1-4 oraz innych podmiotów jest solidarna.
- Prowadzący instalację, o której mowa w art. 63b ust.
- 1-18 nie stosuje się do przedsiębiorców wydobywających kopaliny metodą odkrywkową.
Rozdział 4. Organy nadzoru górniczego
A w zw. Z art. 135 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi uchylił zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję organu pierwszej instancji (pkt I wyroku), umarzając równocześnie postępowanie w przedmiocie uznania rekultywacji za zakończoną na określony czas na podstawie art. 145 § 3 powołanej powyżej ustawy (pkt II wyroku). W ocenie organu II instancji właściwie został określony przez organ I instancji okres, za który została ustalona opłata podwyższona. Systematyczne powiększanie wyrobiska następowało już od 2013 r., wtedy to organy nadzoru górniczego nie były właściwe rzeczowo w zakresie przedmiotowych spraw. Mając na uwadze treść art. 143 ust.
1 ustawy zmienianej w art. 1 w brzmieniu dotychczasowym, wszczętych i niezakończonych przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy stosuje się przepisy dotychczasowe. “2a. Do wniosku o udzielenie koncesji na wydobywanie węglowodorów ze złoża połączone z podziemnym składowaniem dwutlenku węgla stosuje się również przepisy art. 27a ust. 1 i 2. Nowe przepisy zwiększają ochronę złóż kopalin. W nowelizacji wprowadzono definicję „złoża strategicznego” – jest to złoże kopaliny, które ze względu na jego znaczenie dla gospodarki lub bezpieczeństwa kraju podlega szczególnej ochronie prawnej.
Fakt, że nie została sporządzona dokumentacja geologiczna nie wskazuje, że złoża w danym miejscu nie ma. Nadto stwierdzić należy, że strona skarżąca ograniczyła się jedynie do kwestionowania ustalenia organu, że wszystko, co znajdowało się na terenie objętym działalnością strony i zostało wydobyte stanowiło kopalinę, jednak w toku postepowania ani nie przedstawiła ani nie wskazała Subtelności usług Maklerski promocja w sieciach społecznościowych żadnego dowodu na okoliczność tego, co innego się tam znajdowało. Udzielenie koncesji na wydobywanie kopalin ze złóż wymaga uzgodnienia z wójtem (burmistrzem, prezydentem miasta) właściwym ze względu na miejsce wykonywania zamierzonej działalności – art. 23 ust. 2a pkt 1 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 roku – Prawo geologiczne i górnicze (Dz.U. 2019, poz. 868 ze zm.).
WSA podkreślił, że art. 153 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo geologiczne i górnicze jest regulacją szczególną wobec art. 79 kpa i wyklucza zastosowanie art. 79 kpa. Zdaniem WSA, w rozpoznawanej sprawie Skarżący miał możliwość zapoznania się z wyjaśnieniami oraz możliwość odniesienia się do nich w trakcie prowadzonego postępowania. Udzielenie koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż węglowodorów oraz wydobywanie węglowodorów ze złóż lub koncesji na wydobywanie węglowodorów ze złóż następuje w wyniku przeprowadzenia postępowania przetargowego albo na wniosek zainteresowanego podmiotu.
Art. 145. Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, do naprawiania szkód, o których mowa w art. 144 ust. 2) kopaliny współwystępującej wydobytej ze złoża węglowodorów.
Stanowisko to, na podstawie art. 190 p.p.s.a., wiąże ponownie orzekający Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi. Nie zaistniała bowiem ani zmiana stanu prawego, Globalna perspektywa po stronie kupna: Technologia ukształtuje krajobraz płynności przyszłości ani stanu faktycznego, która czyniłaby tę ocenę nieaktualną. Skargę kasacyjną od powyższego wyroku złożyło Samorządowe Kolegium Odwoławcze w […].
Do zmiany decyzji inwestycyjnej stosuje się odpowiednio przepisy o jej udzieleniu. Współdziałanie z organami określonymi ustawą dotyczy wówczas tylko tych spraw, które są przedmiotem zamierzonej zmiany, w szczególności w zakresie zgodności z przeznaczeniem lub sposobem korzystania z nieruchomości określonym w sposób przewidziany w art. 7. Przepisu art. 155 Kodeksu postępowania administracyjnego nie stosuje się. Organ koncesyjny w przypadku uzasadnionym warunkami geologicznymi i racjonalną gospodarką złożem może, na wniosek, przedłużyć czas trwania fazy poszukiwania i rozpoznawania. Przedłużenie czasu trwania fazy poszukiwania i rozpoznawania nie oznacza przedłużenia czasu obowiązywania koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż węglowodorów oraz wydobywanie węglowodorów ze złóż.
Powyższe, w ocenie Sądu, przekonuje, że nie jest niedopuszczalne ustalenie warunków zabudowy dla części działki. Dlatego organ uzgadniający nie może a priori negować takiej możliwości i wykraczać swoimi ocenami poza wniosek inwestora i swoją właściwość. Z tego powodu zgodzić należy się ze skarżącą, że postępowanie organów naruszyło ogólne zasady postępowania administracyjnego unormowane w art. 7, art. 7a i art. 8 k.p.a. Ocena w tym zakresie powinna sprowadzać się tylko do wykładni przepisów ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych, która wyczerpująco określa, kiedy zgoda jest wymagana, a kiedy nie. Po drugie, Sąd zauważa, że adresatem art. 20 ust.